Nagyszombat megyében a hétvégén rekordszámú vakcinát adtak be összesen 9328 személynek, köztük a várólistára bejelentkezett több mint 500 érdeklődőnek

12. apríla 2021

Nagyszombat megye három nagy kapacitású oltóközpontjában az elmúlt hétvégén is folytatódott a tömeges oltás a Covid-19 megbetegedés ellen. Az AstraZeneca szérumból az első adagot Dunaszerdahelyen 3047 személy kapta meg, Szakolcán 1859, Nagyszombatban pedig 4422 jelentkezőt oltottak be ezzel a vakcinával. Az oltással immunizált lakosok száma a megyében további 500 olyan személlyel is bővült, akik súlyosan egészségkárosodottak, vagy más súlyos diagnózisuk van. Ők a megyei portálon keresztül jelentkezhettek be a várólistára a cakarenTT.SK honlapon keresztül. 2021. február 20-a óta a megyei oltóközpontokban eddig már több mint 41 ezer személyt oltottak be.

"A legutóbbi hétvégén összesen 9300 magát előjegyeztető személyt sikerült beoltanunk. Csak vasárnap 5764 ember kapta meg a vakcinát, egy nap alatt eddig ennyi személy még sosem került sorra megyénkben. A vasárnapi oltókapacitásokat azután sikerült betöltenünk, hogy az egészségügyi minisztérium 45 évre csökkentette a korhatárt. Köszönet minden egészségügyi dolgozónak és az oltóközpontokban segítőknek, hogy mindent elkövetnek a lakosság minél gyorsabb beoltása érdekében. Ez jelenti a leggyorsabb és a legbiztonságosabb utat a járvány leküzdéséhez" – mutatott rá Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

Az oltóközpontokban zajló munka folyamatossága érdekében a megye arra kéri az embereket, hogy ne jöjjenek jóval korábban. Mindig arra az időpontra érkezzenek, amelyikről a legutolsó megküldött SMS-ben értesítést kaptak, a korábbi SMS-eket pedig ne vegyék figyelembe, csakis az utolsót. Emellett a helyszínen be kell tartani a szervezők és a rendőrség utasításait.

Az oltással kapcsolatos információk, valamint az oltóközpontok térképen megjelölt helye az alábbi speciális linken található meg: https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Minden információt rendszeresen frissítünk a közösségi oldalakon található profiljainkon is (Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa).

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram