Nagyszombat megyében indult útjára a Régiókból a világba elnevezésű bemutatkozó rendezvény

22. júna 2021

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat a szlovák külügyminisztériummal együttműködve szervezte meg a Régiókból a világba elnevezésű rendezvényt. A 2021. június 22-én és 23-án megvalósuló interaktív találkozón bemutatták a gazdasági diplomáciában rejlő lehetőségeket és a Nagyszombat megyében működő szlovák vállalatok állam által támogatott exportját. A rendezvény részeként vállalatlátogatásokra is sor kerül.

"A szlovák vállalkozók és tudósok egyedi, valamint innovatív megoldásai fontos szerepet játszhatnak a gazdaság újraindításában. Ezen az eseményen megtudhatják, hogy a kormány milyen segítséget tud nyújtani számukra, elsősorban az export esetében. A Régiókból a világba címet viselő rendezvényen alkalmunk nyílik a gyakorlatban bevált példákról beszélni, továbbá megosztani azokat a tapasztalatokat, amelyek az állami támogatás megszerzésénél jelentenek kihívást. Ezért nagyon örülök, hogy ennek a rendezvénysorozatnak az első részét Nagyszombat megyébe hoztuk" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A kétnapos rendezvényen Jozef Viskupič megyeelnök és Ingrid Brocková, a külügyminisztérium államtitkára kerekasztal-beszélgetést folytatott az állami ügynökségek, a vállalkozók, a regionális kereskedelmi és ipari kamarák, az önkormányzatok és a tudományos kutatóintézetek képviselőivel, hogy aktívan megvitassák az együttműködés fejlesztésének lehetőségeit.

"A szlovák külügyminisztérium koordinálja az ebben érdekelt állami intézményeket a gazdasági diplomácia területén. Nemcsak külföldön, hanem az országon belül is. Ezért örülök annak, hogy a mai rendezvényen a vállalkozók, továbbá más ágazatok, az ügynökségek és a kamarák képviselői is részt vettek. Támogatni kívánjuk a vállalatok, a tudományos és az oktatási intézmények külföldi országokkal való együttműködési szándékát. Célirányosabbak akarunk lenni, meg akarjuk ismerni ügyfeleinket, terveiket, de a problémáikat is. Ezt biztosan nem tudjuk megtenni az asztal mellől, ezért ellátogatunk a szlovák régiókba" – ismertette Ingrid Brocková, a külügyminisztérium államtitkára, aki egyúttal elmondta, hogy a minisztérium más megyékkel is szervez hasonló rendezvényeket.

Nagyszombat megye támogatja a vállalkozói környezet javítását és a vállalkozók Megyei Innovációs Fejlesztési Ügynökség tevékenységein keresztüli láttatását. A megye ugyanakkor a turizmus aktív fejlesztését is támogatja, különösen a Nagyszombat Megyei Idegenforgalmi Szövetség vagy a fejlődő Pöstyéni Repülőtér segítségével.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram