Poďakovanie, podpora a prosba pred víkendom

30. októbra 2020

Príďte sa bezpečne a bezplatne otestovať na ochorenie Covid-19, a tým prispejte k ochrane zdravia seba aj svojho okolia.

Trnavský samosprávny kraj poskytuje súčinnosť pri celoplošnom testovaní obyvateľstva na ochorenie Covid-19, ktoré je organizované predovšetkým Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zdravotníctva SR, okresnými úradmi a obcami a mestami.

Župa sa aktívne podieľa na krízovom manažmente pandémie ochorenia Covid-19 na svojom území. Starostom a primátorom pomáha riešiť mimoriadnu situáciu napríklad aj konzultáciami prijatých opatrení vlády Slovenskej republiky či Úradu verejného zdravotníctva.

„Ďakujem všetkým účastníkom operácie Spoločná zodpovednosť za doterajšie nasadenie. Oceňujem predovšetkým organizačnú pomoc vojakov na čele s generálom Zmekom, ako aj flexibilitu starostov a primátorov, ktorí sa zapojili do príprav testovania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Operáciu Spoločná zodpovednosť v jednotlivých okresoch Trnavského kraja majú na starosti velitelia regionálnych veliteľstiev Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Hlohovci, Seredi a Malackách, plukovníci Ondejka, Ofčarovič a Prokop.

„Zdravotníkom a dobrovoľníkom, ktorí budú pomáhať s administratívnou stránkou testovania, želám veľa energie a trpezlivosti. Zároveň chcem poprosiť všetkých, ktorí môžu prispieť k úspešnému zvládnutiu testovania, aby sa prihlásili. Obyvateľom župy odporúčam, aby sa prišli nechať bezplatne otestovať v najbližšom odberovom mieste. Držme si všetci palce,“ dodal župan Viskupič.

Župa dáva k dispozícií priestory 23 stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, v ktorých budú zriadené odberové miesta. K pôvodne avizovaným 22 školám nachádzajúcim sa vo všetkých siedmich okresných mestách a mimo nich v Šamoríne, pribudla jedna piešťanská. Testovanie v nich bude prebiehať tak ako v iných odberových miestach v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra medzi 7. a 22. hodinou.

Vyčlenená bude aj časť kapacít župných stredoškolských internátov pre vojenský a zdravotnícky personál podieľajúci sa na testovaní.

Testovanie na ochorenie Covid-19 antigénovými rýchlotestami prebieha od štvrtka 29. októbra 2020 v 20 zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Klienti a zamestnanci sú počas celoplošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť testovaní priamo v zariadeniach.

Foto: ilustračný záber

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram