SK 8: A megyék készek arra, hogy segítsenek a kormánynak a járvány harmadik hullámára való felkészülésben

14. júna 2021

A Bachleda völgyben találkozott az ország tíz megyeelnöke csütörtökön, 2021. június 10-én, csütörtökön. A találkozót abból az alkalomból tartották, hogy 15 évvel ezelőtt alakult meg a 10 megyeelnököt magában foglaló tömörülés, az SK 8, amely a megyékben élő lakosok érdekeit képviseli. Az összejövetelen vendégként részt vett Marián Zachar, az edinburghi herceg által alapított nemzetközi díj, a DofE igazgatója is.

"Ma ismét beszéltünk annak szükségességéről, hogy új törvényt kell elfogadni a közösségi személyszállításról. Az SK 8 kezdeményezésének folytatásáról van szó, hiszen ennek köszönhetően sikerült elfogadtatni a közúti közlekedést szabályozó törvény módosítását. Sikerült így elérnünk azt, hogy a megyék nagyobb  hatásköröket kaptak mint a helyközi autóbusz-közlekedési szolgáltatások megrendelői" – emlékeztetett Jozef Viskupič. Az SK 8  és Nagyszombat megye elnöke hozzáfűzte, hogy "minden megyében előkészületeket teszünk a regionális jégkorong-akadémiák építésére. Ezen a téren együttműködünk a Szlovák Jégkorong Szövetséggel. Tapasztalatcserét is tartottunk már, és szó volt annak a határidőnek az eltolásáról, amikor merítenénk a kormány e célra folyósítandó támogatását."

A találkozó programjának egyik pontja volt annak az együttműködési szándéknyilatkozatnak az ünnepélyes aláírása, amellyel szorosabbra fűzik a kapcsolatokat az edinburghi herceg által alapított nemzetközi díj, a DofE irányítója és az SK 8 között. A megyék ily módon is bekapcsolódnak a fiatalok iskolán kívüli művelődésének támogatásába, azzal a céllal, hogy eredményesebben legyenek képesek érvényesülni a gyakorlatban, beleértve az önkéntesség területét is.

"A mostani összejövetelünket a Magas-Tátrában szerveztük meg, hogy ezzel is jelképesen támogassuk a szabadságok eltöltését Szlovákiában. Megyénk, Eperjes megye beterjesztett egy elemzést Quo vadis, Romale? címmel. Ez tartalmazza a marginalizált roma közösségek helyzetének javítását célzó regionális indítványainkat" – mondta Milan Majerský, Eperjes megye elnöke.

Megvitatták azokat a lehetőségeket is, hogy miként tehetnék még hatékonyabbá a Covid-19 elleni oltást. Ezzel kapcsolatban a legújabb kihívást a 12 és 15 év közötti fiatalok oltása jelenti, valamint a vakcinák beadása a helyszínre kiszálló oltócsoportok és az orvosi rendelők segítségével. A megyék elnökei megerősítették azt is, hogy készek a miniszternek segíteni a járvány esetleges harmadik hullámával kapcsolatban várható előkészületekben. A részletek megbeszélése érdekében találkozót kezdeményeztek Vladimír Lengvarský egészségügyi miniszterrel.

Jozef Viskupič, az SK 8 csoport és Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram