Viskupič: a közlekedési miniszterrel tárgyalunk a galgóci közlekedési helyzet átfogó megoldásár

1. júla 2020

Nagyszombat megye elnöke, Jozef Viskupič a szlovák közlekedési és építésügyi miniszterrel, Andrej Doležallal találkozott, hogy közösen átfogó megoldást találjanak a galgóci közlekedési helyzetre. A 2020. június 30-án tartott ülésen Miroslav Kollár polgármester részvételével megállapodtak abban, hogy városi elkerülőutat kell építeni, amelynek része lesz egy új híd a Vág folyó felett. Viszont egy rendkívül költséges projektről van szó, amelyet sem a város, sem a megye nem tud saját költségvetésből finanszírozni.

"Nagyszombat megye kezelése alá  egyetlen közúti híd tartozik Galgócon.  A híd műszaki állapotának vizsgálatakor kiderült, hogy balesetveszélyes állapotban van. Tavaly ezért kizártuk a teherforgalmat, és előkészítjük a híd felújítását. A város közlekedési helyzetének átfogó megoldása szempontjából azonban a legmegfelelőbb alternatíva egy új elkerüút építése lenne. Éppen ezért Kollár polgármester úr részvételével egy ilyen hatalmas beruházás társfinanszírozásáról folytattunk tárgyalásokat a közlekedési miniszterrel. Már most leszögezhetem, hogy az állam nem menti fel magát a felelősség alól, ezt pozitív hírnek tartom. Megállapodtunk abban, hogy kidolgozunk egy egyedi megoldási rendszert az ilyen igényes építmények gyors és hatékony finanszírozásához. Ezért össze kell kapcsolni az európai uniós és az állami forrásokat, valamint a régiók és a városok anyagi forrásait. A galgóci forgalmi helyzet megoldása kísérleti projektként fog megvalósulni, amely Nagyszombat megye és már az állam szempontjából is az egyik legfőbb prioritás, ezért továbbra is nyomon követjük a helyzet alakulását és a tervezést" – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A teherforgalom kizárása előtt a jelenlegi hídon a forgalom intenzitása 1400 és 1900 jármű között mozgott 7 és 18 óra között. A tehergépjárműveket a híd további károsodásának megakadályozása, továbbá a közlekedés egyéb résztvevőinek biztonsága érdekében zárták ki. A megye nemcsak a híd felújítását  tervezi, hogy az jó műszaki állapotban legyen, hanem a projektdokumentáció elkészítésekor úgy döntöttek, a hídtestet mindkét oldalon járdákkal szeretnék bővíteni, amely a gyalogosokat és a kerékpározókat egyaránt szolgálná. Mindezt európai uniós forrásokból finanszíroznák.

A találkozó témája volt egy fenntartható rendszer felállítása  az adminisztráció, a karbantartás, valamint a közúti infrastruktúra kiépítésének finanszírozására. A jövőben prioritás kell, hogy legyen a kis településeket és városokat elkerülő utak építése. Nagyszombat megye esetében ezek a Jabláncot (Jablonice) és Szenicét elkerülő utak. Viskupič megyeelnök a prioritást élvező beruházások között, amelyeket az államnak kellene finanszíroznia, a Holics és Szenice, valamint a Medve és Galánta közötti útszakaszok modernizációját nevezte meg.

Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram