Župa otvorila piate veľkokapacitné očkovacie centrum

14. mája 2021

V piatok 14. mája 2021 trnavská župa zriadila svoje piate veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v Piešťanoch, na Kúpeľnom ostrove. Počas úvodného dňa v ňom bude zaočkovaných 1.350 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreas Schuster.

„Dnes sme otvorili ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum. Ako sme sľubovali, možnosť nechať sa zaočkovať približujeme ľuďom. Piate centrum v poradí sme umiestnili v piešťanskom okrese, ktorý je z pohľadu demografie našim najstarším. Za spoluprácu ďakujem piešťanským kúpeľom,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdravotnícky personál a priestory zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Centrum, ktoré sa nachádza v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov na Kúpeľnom ostrove 13 v Piešťanoch, disponuje siedmimi registračnými pultami a piatimi kójami. Denná kapacita centra je 1.350 zaočkovaných. Organizačnú a materiálno-technickú stránku má na starosti trnavská župa. Centrum bude fungovať od štvrtka do soboty medzi 8:00 a 18:00. V nedeľu bude bývať otvorené od 8:00 do 13:00.

„Som rád, že sme v ďalšom očkovacom centre v Trnavskom kraji. Ďakujem za spoluprácu pánovi županovi, ale aj primátorovi mesta Piešťany. Je potrebné poďakovať aj všetkým zdravotníkom a asistentom, ktorí trávia svoje voľné chvíle na očkovaní. Myslime na to, že vakcína nie je len fyzická sloboda, ale aj sloboda mysle,“ povedal štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Kamil Száz.

Župa bude počas najbližšieho víkendu podávať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Vakcína Pfizer/BioNTech bude okrem Piešťan podávaná počas nedele na stredných zdravotníckych školách a v športovej hale na Rybníkovej v Trnave, kde je vyčlenená kapacita aj na podávanie vakcíny Moderna.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Aktuality sú zverejňované aj na sociálnych sieťach Facebook - Trnavský samosprávny kraj a Instagram - trnavskazupa.

Ďalšie novinky

Oznam

8. marca 2023

Milí pacienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že zdravotnícke zariadenie Zdravá župa, s.r.o. – všeobecná ambulancia pre dospelých bude v dňoch 8.3.-9.3.2023, […]

Viac

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu

14. februára 2023

Otvorili sme pre vás novú kardiologickú ambulanciu v priestoroch nášho zdravotníckeho zariadenia na Študentskej ulici č. 16 v Trnave. Na vyšetrenie […]

Viac

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram