Župa otvorila systém prihlasovania sa na očkovanie pre obyvateľov s chronickými chorobami

31. marca 2021

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom sa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 aj  počas tohto víkendu (20.-21.marca 2021). V Dunajskej Strede, Skalici a Trnave bude mať župa k dispozícií ďalších takmer 10.000 dávok vakcíny of firmy AstraZeneca. Doteraz župa prvou dávkou vakcíny ochránila už skoro 19 tisíc ľudí.

Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez rozhranie Národného centra zdravotníckych informácií. Župa im odporúča dostaviť sa na očkovanie len niekoľko minút pred časom uvedeným v potvrdzujúcej SMS správe. Trnavský župan Jozef Viskupič upozornil, že „ak ľudia prídu hoci o hodinu alebo dve skôr, tak sa na očkovanie skôr nedostanú a budú čakať. Organizátori a policajti sa priamo na mieste starajú o manažment radu, aby bol chod centra plynulý.“

Vakcína od firmy AstraZeneca je bezpečná a účinná podľa nadnárodnej autority, Európskej agentúry pre lieky, ako aj nášho Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Doteraz sa nepreukázala príčinná súvislosť medzi očkovaním a výskytom krvných zrazenín. Prínosy vakcíny teda aj naďalej prevyšujú všetky riziká.

Župan Viskupič zároveň zdôraznil, že „na návštevu očkovacieho centra si je potrebné priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Novinkou je povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom triedy najmenej FFP2 v interiéri. Župa na svojej webstránke zverejnila dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb.“

Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie.

Župné veľkokapacitné očkovacie centrá budú otvorené v sobotu aj v nedeľu medzi 8:00 a 18:00. Ich adresy sú:
Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Námestie sv. Štefana 1533/3, 929 01 Dunajská Streda,
Stredná zdravotnícka škola, Lichardova 1, 909 01 Skalica, očkovanie prebieha v telocvični na Jatočnej 2046, 909 01 Skalica,
Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6, 917 92 Trnava.

V utorok 30. marca 2021 predstavil Trnavský samosprávny kraj cakarenTT.SK. Ide o systém prihlasovania sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 pre obyvateľov kraja vo veku od 18 rokov s ťažkým zdravotným postihnutím alebo trpiacich na chronické ochorenia. Prihlásiť sa môžu aj opatrovatelia a zamestnanci prichádzajúci do kontaktu s cestujúcimi alebo zákazníkmi vo veku od 50 rokov. Záujemcovia budú pozvaní na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca do jedného z troch župných veľkokapacitných očkovacích centier.

„Teším sa, že sa nám podarilo spustiť vlastný prihlasovací systém pre obyvateľov so zdravotným postihnutím alebo diagnózou zvyšujúcou riziko ťažkého priebehu ochorenia Covid-19. Veľkou výhodou je, že ak sa do očkovacieho centra nedostavia osoby, ktoré boli zaregistrované cez centrálny objednávací systém alebo sa na očkovanie v daný deň prihlásilo menej ľudí, ako je dostupný počet vakcín, vieme reagovať a pozvať na očkovanie záujemcov z rizikových skupín,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Na očkovanie sa cez župný formulár môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a osoby so závažnou alebo stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktoré nespĺňajú kritérium veku na prihlásenie sa do centrálnej „čakárne“. Príležitosť prihlásiť sa majú aj vybrané skupiny zamestnancov s vekom najmenej 50 rokov. Skupiny ľudí sú presne definované aktuálne platnou vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR republiky.

Registrácia pre čakateľov je určená iba pre osoby, ktoré nie sú registrované na stránke vakcinacia.nczisk.sk. V prípade registrácie na stránke cakarenTT.SK už nie je potrebné sa registrovať na stránke vakcinacia.nczisk.sk, kde prebieha prihlasovanie ľudí s vekom najmenej 50 rokov.

„V závislosti od počtu voľných miest ponúkneme našim čakateľom možnosť nechať sa zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca v jednom z troch veľkokapacitných očkovacích centier prevádzkovaných Trnavskou župou. Prvých z nich plánujeme zaočkovať už na Bielu sobotu, 3. apríla. Aktuálne evidujeme vyše 500 záujemcov s predpokladom rýchleho nárastu tohto počtu,“ avizoval Viskupič.

V troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Skalici a v Dunajskej Strede bolo doteraz zaočkovaných viac ako 27 tisíc ľudí vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Župa je pripravená pokračovať vo vysokom tempe očkovania a v závislosti od počtu dostupných vakcín je pripravená zriadiť očkovacie centrá v ďalších mestách.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram