Župná výjazdová očkovacia služba mala premiéru, zaočkovala prvú imobilnú obyvateľku aj klientov zariadenia sociálnych služieb

16. apríla 2021

V piatok 16. apríla 2021 trnavská župa spustila svojou výjazdovú očkovaciu službu. Vo svojej domácnosti bola proti ochoreniu Covid-19 zaočkovaná prvá imobilná pacientka. Následne mobilný očkovací tím zaočkoval vakcínou Pfizer prvých klientov stacionáru Comitas v Trnave.

„Som veľmi rád, že sme našli riešenie, ako dostať očkovanie ešte bližšie k ľuďom. Spustili sme výjazdovú očkovaciu službu trnavskej župy, ktorá je určená pre obyvateľov, ktorí majú problém sa dostať do očkovacieho centra. Ide predovšetkým o imobilných obyvateľov kraja a seniorov. Dnes sme vakcínu podali prvej imobilnej pacientke v jej domácom prostredí. Zaočkovali sme aj ťažko zdravotne postihnutých klientov stacionára. Takto chceme prispieť k zvýšeniu percenta zaočkovaných medzi tými najohrozenejšími z nás,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Postupne bude výjazdová očkovacia služba ponúknutá imobilným a ťažko chodiacim obyvateľom kraja a seniorom. Oslovovaní budú v spolupráci so všeobecnými lekármi a starostami. V cieľovom stave bude funkčných 5-10 očkovacích tímov, ktoré budú spočiatku podávať vakcínu od konzorcia BioNTech/Pfizer. Perspektívne k nej môže pribudnúť vakcína z portfólia Johnson & Johnson, ktorej veľkou výhodou je, že je jednodávková.

„My ako ministerstvo sa snažíme využiť všetky spôsoby ako zvýšiť percento zaočkovanosti v tých najkritickejších kategóriách a toto je jeden z tých spôsobov, za ktorý ja veľmi pekne ďakujem Trnavskej župe, ale aj ostatným, kde sa tento týždeň rozbehne. Cením si to, cením si aktivitu samosprávnych krajov a spoločné úsilie, ktoré vyvíjame, aby sme dostali čo najlepšie čísla a čím skôr mohli tie opatrenia uvoľňovať tak, aby sme sa mohli už v lete cítiť slobodnejší,“ skonštatoval minister zdravotníctva Slovenskej republiky Vladimír Lengvarský, ktorý sa na výjazdovom očkovaní v Trnave zúčastnil.

Na území Trnavského kraja sa aktuálne očkuje na 11 miestach, a to v piatich nemocniciach, troch poliklinikách a troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách. Výjazdovú očkovaciu službu doteraz zabezpečovali nemocničné tímy, a to len v zariadeniach sociálnych služieb.

Počas najbližšieho víkendu (17. a 18. apríla 2021) bude trnavská župa pokračovať v očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách. Je pripravená zaočkovať ďalších približne 7.500 záujemcov. V sobotu budú medzi 8. a 18. hodinou otvorené centrá v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. V nedeľu pôjde len o centrum v Trnave. Registrácia cez centrálny formulár je otvorená pre všetkých záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov. Obyvateľom trnavskej župy s ťažkým zdravotným postihnutím alebo závažnou diagnózou kraj ponúka možnosť prihlásiť sa na očkovanie cez čakáreňTT.SK.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://www.zdravazupa.skkorona/#ockovanie. Aktuálne informácie trnavská župa zverejňuje na svojej web stránke, a na profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Ďalšie novinky

Oznam pre pacientov

14. decembra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si vás informovať, že Zdravá župa, s. r. o. sa od 1.12.2022 stala poskytovateľom ambulantnej pohotovostnej služby […]

Viac

Oznam pre pacientov

21. októbra 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 24.10.2022 (v pondelok) bude zdravotná starostlivosť ambulancie všeobecného lekára pre dospelých poskytovaná […]

Viac

Oznam pre pacientov

11. augusta 2022

Dovoľujeme si Vás informovať,že podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a […]

Viac

Oznam pre pacientov

2. augusta 2022

Milí pacienti, dovoľujeme si Vám oznámiť, že obvod po p. MUDr. Sivákovej z dôvodu odchodu do dôchodku prebral nový poskytovateľ […]

Viac

Očkovanie proti Covid-19 v Trnavskom kraji pokračuje v nemocniciach, poliklinikách a ambulanciách

10. marca 2022

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Trnavskom kraji je stále dostupné pre všetkých detských aj dospelých záujemcov o prvú, druhú aj […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

3. marca 2022

Pre obyvateľov, ktorí majú záujem zaočkovať sa proti ochoreniu Covid-19 prinášame informácie o tom, v ktorých nemocniciach a poliklinikách prebieha […]

Viac

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

24. februára 2022

Nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 môžete v nemocniciach, poliklinikách a niektorých ambulantných lekárov. Zoznam očkovacích miest pravidelne aktualizuje Ministerstvo […]

Viac

Župa počas víkendu vo veľkokapacitných centrách očkovať nebude

17. februára 2022

Župa počas víkendu 19. a 20. februára 2022 vo svojich veľkokapacitných centrách očkovať nebude. Na očkovanie je možné prísť do […]

Viac

Na parkovisku trnavskej župy sa začalo testovať metódou LAMP

11. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky rozšíril od 10. februára 2022 kapacity testovania na ochorenie COVID-19. […]

Viac

Trnavská župa sa pripravuje na omikron, zvyšuje informovanosť verejnosti

7. februára 2022

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na rýchle zvýšenie počtu obyvateľov nakazených omikronom, novým variantom koronavírusu. V tejto súvislosti sa župa […]

Viac
Zriaďovateľ: Trnavský samosprávny kraj / Kontakt: Zdravá župa, s. r. o., Starohájska 10 917 01 Trnava, IČO: 53708997, DIČ: 2121488468, Okresný súd Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 48993/T
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram